Hayaller ve Hayatlar

Hayallerini anılara dönüştürebilmeyi başarabilmişse insan ve mutluysa ilk hayalini kurduğu anki kadar yaşadığında o zamanları, şöyle bir oturup düşünmeli bence, şu hayatta daha başka neye şükredebilirim diye. Zira hayatta insanı tüm benliğiyle mutlu eden nadir şeylerden biri hayallerini anılara dönüştürebilmek benim deneyimlerime göre. ‘Hayaller ve hayatlar’ her zaman aynı doğrultuda olamıyor çoğunlukla çünkü.

Hayalimdi ve o günle birlikte artık hatıram oldu..

Geçen yıl tam 10 Ekim’de İngiltere’den ayrılmıştık. 10 Ekim 2015 benim hem İngiltere’deki son günüm hem de İstanbul’daki ilk günüm olmuştu. Ve o zamandan itibaren bir sonraki İngiltere’ye gelme ilgili kurduğum hayallerim hiç ama hiç bitmemişti. Ve geçen yıl buradaki son haftamızda; her sene Ekimin ilk haftası düzenlenen, gelenekselleşmiş, Avrupa genelinde çeşitli zamanlarda çeşitli yerlerde kurulan, en büyük seyyar fuarlardan biri olan ‘Goose Fair’a denk gelebilme şansını yakalamıştık. Goose Fair, Nottingam’ın en önemli olaylarından biri olarak kabul ediliyormuş söylenenlere göre. Hatta arkadaşlarımız bize geçen sene ‘Eğer Goose Fair’a gitmediyseniz Nottigham’da yaşadık demeyin’ bile demişlerdi. O denli Nottingham’ın kimliği durumunda olduğu anlaşılabilir bu fuarın.

Geçen sene baya kalabalık bir şekilde, arkadaşlarımızla toplanıp gitmiştik fuara. Ev sahibinin kızları Humma ve  Kirn, Alman ev arkadaşımız Christin, kardeşim Aylin ve ben. Çocukluğumun vaz geçilmezi çarpışan arabalarla yapmıştık açılışı. Beni, bir fuarda görür görmez çocukluğuma götüren şeylerden biridir çarpşan arabalar. O nedenle çok severim binmeyi, izlemeyi. Hepimiz o kadar eğlenmiştik ki çarpışan arabalarda, ikinci defa binmiştik geçen sene. Ayrıca hayatımın ilklerinden birini gerçekleştirmiştim bu fuarda. Bu nedenle unutamayacağım bir fuar benim için Goose Fair. Evet, hayatımda ilk defa hızlı trene bindim ben. O yaşıma kadar cesaret edememiştim  binmeye. Bu da bir itirafım olsun burada. Ancak o da ilk ve son oldu benim için. Yani tekrar binmeyi düşünmüyorum açıkcası 🙂

Ve bu sene de Goose Fair zamanında Nottingam’daydık. Bu benim için bir hayalimin yine güzel bir anıya dönüşmesi demekti tam anlamıyla. 5-9 Ekim arasında Nottingham, Forest Reaction Ground’da düzenlenen bu seneki Goose Fair’a son günü gidebilme şansımız oldu. Ev arkadaşımız Humma’yla fuarın son akşamı evden yürüyerek geçen seneki zamanlarımızdan bahsede bahsede gittik fuar alanına. Bu sene de burada olmak, tekrardan Goose Fair’a gidebilmek gerçekten güzeldi. Yine çarpşan arabalar, hızlı trenler, dönme dolaplar ve ismini bile bilmediğim bilimum oyuncaklar ve yüzlerce insan.. Ve artık bundan sonraki günlerimiz artı birinci, ikinci günlerimiz olacak burada. Bence artık seneye de Goose Fair’s gelmeliyiz diyorum şimdiden. Bundan sonraki günlerim için de sabırsızlnıyorum ayrıca. Hatta ben ilk defa Nottingam’ın kışını yaşayacağım için bile heyecanlıyım şimdiden. Velasılıkelam, umarım hayallerimizi güzel anılara dönüştürebilmek için güzel fırsatlarımız olur her zaman.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir