Street Daydreams – Sokak Fotoğraflarımın Yolculuğu

Geçen sene bu zamanlar Street Daydreams serisinin ilk illustrasyonlarını yapmaya başlamıştım. Benim için çok spontane gelişen bir şey olsa da zamanla yapmaktan çok zevk aldığım bir işe dönüştü. Şimdi sizinle şu zamana kadar yaptıklarımı burada da paylaşmak istedim.

Street Daydreams bu seri için aklıma ilk gelen isimdi. Bu yaptığım illustrasyonlara bakınca direk aklıma gelen ve tam anlamıyla bu seriyi yansıtan bir isim benim için. Street Daydreams illustrasyonlarımın en büyük özelliği, onları kendi çektiğim fotoğrafları referans alarak yapıyor oluşum. Benim için bir fotoğraf çekmek ve o fotoğrafı beni yansıtan bir şekilde editlemek bir sanat. Ben fotoğraflarıma bir sanat gözüyle yaklaşıp onları o formda paylaşıyorum. Sokak fotoğrafçısı olarak, çektiğim fotoğrafları sanatın bir başka formunda görmek ve bunu kendimin yapıyor olması inanımaz bir duygu. Street Daydreams illustrasyonlarımı zaman geçtikçe arttırmak istiyorum. Çünkü son zamanlarda en severek yaptığım işi bu.

Street Daydreams illustrasyonlarımı portfolyomda paylaştım;

Yaptığım illustrasyonları paylaştığım portfolyomu görmek için buraya bakabilirsiniz. Ayrıca sürekli olarak paylaşım yaptığımız @twinsdo instagram hesabımızı da takip edebilirsiniz. Bu resimleri eğendiyseniz kartpostal veya sanatsal baskı olarak shopumuzdan satın alabilirsiniz.

Seri yapacağımdan çok emindim bu aşağıda gördüğünüz ilk resmi yaptığımda. Londra’da kendi çektiğim bir fotoğrafa bakarak yaptığım, bu serinin ilk illustrasyonunu sadece 2 günde bitirmiştim. Londra’da kardeşim Aylin ile birlikte sokakta sabahladığımız gecenin ardından gün doğmaya başlayıp biz de şehri keşfe devam ettiğimiz zamanda çekmiştim bu kırmızı binanın fotoğrafını.

Nottingham’sız bu seri tam olmazdı.

Daha sonra yaptığım Street Daydreams illustrasyonlarımdan ikisi Nottingham’dan. Sanırım en sevdiklerim de onlar. Her mevsimini yaşadığım bir yer Nottingham. Çok fazla sokak fotoğraflarım var o şehirden. Dönmedolaplı ve kuşlu illustrasyonlarımı, orada çektiğim ve en sevdiğim fotoğraflarımdan referans alarak yaptım. Daha sonra bir tane de Oxford fotoğrafımın illustrasyonunu yaptım. Oxford’da sadece bir gün bulunmama rağmen şehri çok sevmiştim. Oxford’a tekrar gitmeyi çok istiyorum. En sondaki illustrasyonum da orada çektiğim çok sevdiğim bir fotoğraftan. Bunların hepsi geçen senekilerdi.

Bu yılın başında iki fotoğrafımı daha illustrasyon haline dönüştürdüm. Onları da yakında paylaşacağım.

street daydreams twinsdo illustration London

street daydreams twinsdo illustration Nottingham

street daydreams twinsdo illustration Nottingham

street daydreams twinsdo illustration Oxford

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir