Severek Takip Ettiğim Sanatçılar – İllustratorlar #2

Severek takip ettiğim sanatçılar ve illustratorları hem kendim için hem de sizler için bloğumda paylaşmaya devam ediyorum.

Bu yazıyı seviyseniz birbirinden yetenekli ressamları paylaştığım ilk tavsiye yazıma da bir göz atabilirsiniz.

1. Filipa Santos

Çok yetenekli ve genç bir animasyon öğrencisi. İngiltere’de Animasyon okuyor. Portre çalışıyor çoğunlukla ve kendine has bir stili var. En güzeli de çok aktif ve üretken olması. Instagram hesabına mutlaka bakmalısınız insan çizimlerinden hoşlanıyorsanız. Suluboya, guaj, marker, yağlı boya, gibi çeşitli mediumlar kullanıyor. Ayrıca resimlerinin videolarını da Youtube kanalından paylaşıyor. Şahsen ben videolarını çok seviyorum. Dijital sanat yapıyor bir de. Çok yaratıcı ve sürekli üreten bir insan.

IG: @pypahs_art

2. Leigh Ellexon

Stilini en çok beğendiğim sanatçı olduğunu söyleyebilirim. Çok orjinal renk paleti var. Çok tatlı hayvan portreleri ve orijinal manzara resimleri yapıyor. Orijinal bir tarzı var, nerede görseniz onun çalışmasını anlayacağınız illüstrasyonlar yapıyor. O kadar güzel ki! Instagram sayfasını çok beğeniyorum. Genellikle suluboya ve renkli kalemlerle çalışan biri. Websitesi ve youtube kanalına bakabilirsiniz.

IG: @leighellexson

3. Annelies

Farklı stiliyle ve illüstrasyonlarıyla çok sevdiğim bir diğer sanatçı. Renkli kalemlerle ve guaj boyayla çalışıyor genellikle. Ancak yaptığı illüstrasyonları mutlaka görmelisiniz. Çeşitli kompozisyonlar ve şirin evler-cafeler yapıyor. Aynı zamanda instagramda sürekli speed painting paylaşıyor. Sanatçıların eserlerinin yapılış aşamalarını paylaşmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bence kreatif alanda olan biri çalışmalarını onu takip edenlerle paylaşmalı. Ayrıca bu videoları izlerken ortaya çıkan şeylere hayran kalıyorsunuz, çok güzel boyuyor. Yaptıkları da çok güzel. Çok severek takip ettiğim bir illüstrator. Çalışmalarına bakmanızı tavsiye ederim.

IG: @anneliesdraws

4. Miranda Sofroniou

Lütfen websitesine gidip çalışmalarına bir bakın. Tarzını çok beğendiğim bir sanatçı. Resimlerindeki kompozisyonları çok seveceğinizden eminim. Guaj boya ile çalışıyor. İnanılmaz hayal gücüne, gördüklerini resmetme şekline ve renk paletine bayılıyorum. Birçok ögeyi bir araya getirip onu bir bütün halinde resmetmek başka bir yetenek. Gerçekte gördüğü karışık bir kompozisyondan bir ahenk oluşturmak; sanırım onun resimlerinde beni en çok etkileyen bunlar. Hem instagram hesabına hem de web sitesine bakmalısınız. Çalışmaları çok ilham veriyor. 

IG: @miranda_illustration

5. Minnie Small

Sürekli yeni bir şeyler deneyen ve kendi kendine sanat yapmayı öğrenmiş kreatif bir sanatçı. Sanatla ya da ilgili bir alanla alakalı herhangi bir eğitim almamış ve resim yapmaya duyduğu tutku ile kendini geliştirmiş. Böyle kişilerin ilerleme sürecini ve ortaya koyduklarını çok ilham verici buluyorum. Ayrıca  Minnie Small’un sürekli yeni/farklı medyumlar deneyerek farklı çalışmalar yapmasını takip etmeyi çok güzel. Youtube kanalı da var ayrıca. Kendi kendini geliştirme sürecini takip etmek istiyorsanız videolarını izlemenizi tavsiye ederim. 

IG: @semiskimmedmin

6. Loré Pemberton

Stilini ve ürettiklerini en beğendiğim kişi olduğunu söyleyebilirim. Guaj boya ile resimler yapıyor ve yaptığı resimler İNANILMAZ GÜZEL! Mutlaka instagram hesabına bakmalısınız. Aynı zamanda paylaştığı fotoğraflar da çok profesyonel. Fotoğraflarındaki kompozisyonları ve editlemeyi çok beğeniyorum. Resimlerini incelediğinizde kendi yaşadığı yerden, ailesinden ilham aldığını göreceksiniz. Hem resimlerini hem de yaşadığı ortamın fotoğraflarını paylaşmak instagram hesabına inaılmaz bir ahenk veriyor. 

IG: @lorepemberton

7. Rachel Jeng

Renk paletini ve kompozisyonlarını çok beğendiğim bir illustrator. Aslında bu yılın başlarında yeni keşfettim sayılır. Görür görmez yaptığı resimlere hayran kaldım. Guaj boya ile resim yapıyor. Bu şekilde kendini yansıtan renkler bulabilmek, kendine has renk paleti oluşturmak çok beğendiğim bir şey. Fark ettiyseniz genellikle gual boya ile çalışanları paylaşıyorum. Çünkü böyle çalışmaları çok beğeniyorum. İnstagram hesabını bir kontrol etmelisiniz. Kompozisyonları inanılmaz güzel ve ilham verici.

IG: @rachelajeng

8. Aliki Karkoulia

Böyle bir stille yapılmış illustrasyonlar önceden gördünüz mü bilmiyorum ama çok farklı, kendine has bir tarzı olan ve çok yetenekli bir sanatçı. Guaj boya ve Pascopen ile çalışıyor genellikle. Aşırı kreatif bir insan. Yaptıkları insanda bir ‘waaoow’ etkisi yapıyor. İnstagram hesabında düzenli içerik paylaşıyor. Ayrıca youtube kanalı da var. O muhteşem illustrasyonlar nasıl yapılıyor merak ediyorsanız videolarını da izleyebilirsiniz. Sürekli yeni bir şeyler üretmesi ve böylesine kreatif olması bir sonraki içeriğini merakla beklemenize sebep oluyor. Sürekli içerik üretiyor olması da inanılmaz bir şey. Bu kadar orijinal düşünmesi ve bunu yaptığı illustrasyonlara yansıtması çok farklı.

IG; @alikiful

9. Maxwell Tilse

En severek takip ettiğim urban sketcher’lardan biri. Muhteşem illustrasyonları var. Instagram’ında paylaştıklarına baktıkça daha çok bakasım geliyor. Copic markerlar ve mikron çizim kalemleriyle yapıyor resimleri. Seyahat ediyor ve gittiği gördüğü yerlerdeki şehirlerin caddelerin, binaların illustrasyonlarını yapıyor. Mutlaka ama mutlaka bakmalısınız yaptıklarına. Beğeneceğinizden hatta bayılacağınızdan eminim.

IG: @maxwellillustration

Severek takip ettiğim sanatçılar ve illustratorları paylaşmaya devam edeceğim.

Beğendiğim sanatçılardan bahsettiğim bir yazım daha var. Eğer yeni kişiler keşfetmeyi seviyorsanız, istiyorsanız Severek Takip Ettiğim Sanatçılar #1 yazıma da bakabilirsiniz. Ayrıca bu yazımda da ilk yazımda da inanılmaz güzel ve yetenekli sanatçılar paylaştım. Dediğim gibi ben çok seviyorum yeni kişiler keşfetmeyi. Yeni kişiler keşfetmeye devam ettikçe paylaşmaya da devem edeceğim ben burada. Ayrıca sizin de severek takip ettikleriniz varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir