Severek Takip Ettiğim Sanatçılar – İllustratorlar #1

Severek takip ettiğim çok fazla sanatçı var uzun zamandır. Bu sanatçıları bloğumda da paylaşmak istedim. Hem kendim için hem de başkaları için paylaşıyorum aslında. Ben yeni kişiler keşfetmeyi çok seviyorum. Bu yazım da benim gibi yeni kişiler-yetenekler keşfetmeyi sevenler için geliyor. Lafı çok uzatmadan başlıyorum çünkü listem çok uzun.

1. Alicia Aradilla

Çok severek takip ettiğim bir İspanyol suluboya sanatçısı. Suluboyadan hoşlanıyorsanız mutlaka onun çalışmalarına bir göz atmalısınız. Kendisi dünya genelinde seyahat ederek şehir resimleri yapıyor. Urban sketcher tanımını duyduysanız veya siz de o ‘urban sketcher’lardan biriyseniz resimlerine bakınca ne dediğimi anlayacaksınız. Kendisini ‘traveler sketcher’ olarak tanımlamış. Sokaklar, binalar gibi, o an karşısında ne varsa resmini yapıyor suluboya ile. Fakat tek kelimeyle muhteşem! Geçen sene İstanbul’a gelmişti hatta. Ayasofya, Sultanahmet, Topkapı Sarayı, ve Galata gibi yerleri inanılmaz güzel resmetti. Bence mutlaka görmelisiniz resimlerini. 

IG; @a.aradilla

2. Rachael Dean

İngiliz bir ressam. İnanılmaz güzel ve kendine has bir stili var. Genellikle guaj boya ile resimler yapıyor. Ben guaj ile yaptığı manzara resimlerini çok beğeniyorum. Kesinlikle ilham veren bir sanatçı. Guaj ile resim yapmayı seviyorsanız takip edebilirsiniz çünkü yaptığı çalışmalar ve kullandığı malzemelerle ilgili sürekli paylaşımlar yapıyor. Takipçileriyle sürekli iletişim halinde olması çok güzel.  

IG; @rachaeladean

3. Ira Sluyterman van Langeweyde

Çalışmalarını görünce hayran kalacağınızdan eminim. Mükemmel bir suluboya santaçısı. Çok özel, kendine has ve farklı bir stili var. Suluboya ile ilgileniyorsanız mutlaka ama mutlaka takip etmeniz gereken biri. 1 milyona yakın takipçisi var ve kesinlikle takip etmeye değer resimler ortaya koyuyor. Hayran olmamak elde değil. Aynı zamanda çok kreatif bir insan. Resimlerini görünce kesinlikle fark edeceksiniz. Çalışmalarına bakmanızı şiddetle tavsiye ettiğim mükemmel bir sanatçı. 

IG; @iraville

4. Kelogsloops

Çalışmaları çok ama çok farklı ve güzel olan biri. Çoğunlukla suluboya ile çalışıyor. Dijital olarak yaptığı resimleri de var. Ayrıca youtube kanalında yaptığı resimlerinin aynı zamanlı videolarını paylaşıyor. Çok yetenekli bir sanatçı olduğu için bu videoların teknik öğrenmek isteyenler için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Instagram hesabını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Çok yaratıcı ve ilham verici bir stili var.

IG; @kelogsloops

5. Chris Hong

Güney Koreli Kanada’da yaşayan bir sanatçı. Farklı mediumlar kullanıyor ve resmettiği karakterler inanılmaz güzel. Youtube videoları çok yaratıcı. Suluboya, guaj ve yağlı boya resimlerini yaptığı videoların, teknik öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyenler için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Yaptığı resimler, kendine has karakterleri ve en çok da özel kompozisyonlarıyla çok dikkat çekici bir güzellikte. 

IG; @chrishongart

6. Tonia Tkach

Bir başka tarzını çok sevdiğim ressam. Suluboya ile resimler yapıyor ve inanılmaz farklı bir tarzı var. Böyle yaratıcı ve farklı eserler ortaya koyan sanatçıları çok seviyorum. Gerçekten inanılmaz bir yetenek. İlham verici bir hesabı var. Mutlaka bir göz atmalısınız.

IG; @tonia_tkach

7. Nadine

Suluboya manzara resimleri seviyorsanız bu sanatçının çalışmalarına mutlaka bakmalısınız. Normalden küçük boyutta resimler yapıyor ve yaptığı manzara resimleri inanılmaz güzel ve ilham verici. Suluboya manzara resimlerine ilginiz varsa mutlaka çalışmalarına bakmanız gereken bir sanatçı. Kendine has tarzı çalışmalarına hayran bıraktırıyor.

IG; @nadine_watercolor

8. Neredeyse Ressam

Bu yazıyı, çok severek takip ettiğim bir Türk suluboya sanatçısıyla bitirmek istiyorum. Suluboya yapmayı kendi kendine öğrenmiş. Ayrıca Youtube kanalında suluboyaya başlayanlar için çok güzel tekniksel ve pratik videolar paylaşıyor. Resimlerini çok beğeniyorum. Ayrıca renk paletini de çok seviyorum. Aktif bir şekilde hesabında çok güzel resimler paylaşıyor. Takip etmenizi tavsiye ederim. 

IG; @neredeyseressam

Severek takip ettiğim sanatçıları paylaşmaya devam edeceğim. Yeni kişiler keşfetmeyi  ve keşfettiklerimi paylaşmayı çok seviyorum. Sizi de severek takip ettiğiniz sanatçılar varsa yorum kısmında benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

severek takip ettiğim santçılar - mervedemisken

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir