mervedemisken

Hakkımda

Merhaba!

Ben Merve. İstanbul’da yaşıyorum. Seyahat etmeyi, fotoğraf çekmeyi ve sanatla uğraşmayı çok seviyorum. 8 yaşından beri gelecekteki meslek hayali ‘bilim insanı’ olmak olan bir moleküler biyolog olarak bilim kariyerime İmmünoloji alanında doktora yaparak devam ediyorum. 

Sahip olduğum lisans ve yüksek lisans seviyelerindeki bilim eğitimlerimin bana kazandırmış olduğu hayat boyu öğrenme ve kendini geliştirme hayat görüşüyle kendini farklı alanlarda da geliştirmeye çalışan biriyim. Hali hazırdaki bilim kariyerimin yanında ilgi duyduğum yeni alanlarda kendime yeni kariyerler oluşturmayı başarmış ve kendini sürekli geliştirme sürecine tutkulu bir insanım. Burası da tecrübelerimi, öğrenme süreçlerimi ve  ürettiğim geliştirdiğim birçok şeyi benim gibi öğrenmeyi seven insanlarla paylaştığım bir platform benim için. 

Bunların yanında seyahat etmeyi, yeni kültürler tanımayı, sokak sokak dolaşıp fotoğraflar çekmeyi çok seviyorum. Hatta bloğumun genelini incelerseniz çok fazla fotoğraf kullandığımı fark edeceksiniz. Fotoğraflar çekip onları kendi süzgecimden geçirip paylaşmak benim için büyük bir tutku. İsterseniz daha fazlasını görmek için Instagram sayfamı ziyaret edebilirsiniz. 

Fırsat buldukça yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerimle dünyayı gezmeye ve görmeye çalışıyorum. İlk yurtdışı seyahatimi Erasmusla gerçekleştirebildim. Bu benim için bir seyahatten de öteydi. Lisans eğitimimden sonra ve yüksek lisansım sırasında toplamda 2 defa Erasmusla İngiltere’ye gidebilme ve orada yaklaşık 1 sene kadar yaşayabilme fırsatım oldu. İngiltere’de, dünyanın bambaşka yerlerinden gelen insanlarla birlikte yaşadım. Birbirinden farklı birçok kültürü yakından görebilme, çok çeşitli dünya mutfaklarını bizzat deneyebilme şansım oldu. En güzeli de birbirinden farklı milletlerden arkadaşlarım oldu. Ve her zaman için hayatımın bu yönüyle ilgili yazılar yazıp tecrübelerimi paylaşmak hep yaptığım ve yapmaya da devam etmek istediğim bir uğraş oldu ve olacak benim için.

Kısacası, zaman geçiyor ve insan hayatta unutmam dediklerini bile gün geliyor unutuveriyor. Güzel zamanları, unutulmaması gereken anları, en güzel tecrübeleri kaydetmenin ve bunu dijital bir ortamda, istediğin zaman ulaşabileceğin bir kaynakta oluşturmanın, kendine dijital ve görsel bir arşiv meydana getirmenin; teknolojinin ‘günlük tutmak’ algısına getirdiği mükemmel bir kolaylık ve güzellik olduğunu düşünüyorum.

Bu nedenle başladığım bloğumu en çok da kendime bir arşiv oluşturmak, yaşadıklarımı, kendimi geliştirme ve öğrenme süreçlerimi yazmak ve ileride geçmişte yaşadıklarıma bakıp hatırlayabilmek için açmış bulunuyorum.

Ayrıca şu yoğun ve kimi zaman başkaları için yaşanan zamanlarımda, kendim için yaptığım bir şey daha olsun istediğim için, tekrar merhaba!

hakkımda

hakkımda