mervedemisken

Hakkımda

Merhaba!

Ben Merve. İzmirliyim. İstanbul’da yaşıyorum. Seyahat etmeyi, fotoğraf çekmeyi ve sanatla uğraşmayı çok seviyorum. Farklı kültürlerele iç içe yaşamak, yeni diller öğrenmek, hiç bilmediğim sokaklarda gezmek, dünyanın tüm baharlarını görebilmek, tüm sabahlarını koklayabilmek, tüm renklerini fotoğraflamaya çalışmak benim için bir tutku.

Bu nedenle fırsat buldukça yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerimle dünyayı gezmeye ve görmeye çalışıyorum. İlk yurtdışı seyahatimi Erasmusla gerçekleştirebildim. Bu benim için bir seyahatten de öteydi. Lisans eğitimimden sonra ve yüksek lisansım sırasında toplamda 2 defa Erasmusla İngiltere’ye gidebilme ve orada yaklaşık 1 sene kadar yaşayabilme fırsatım oldu. İngiltere’de, dünyanın bambaşka yerlerinden gelen insanlarla birlikte yaşadım. Birbirinden farklı birçok kültürü yakından görebilme, çok çeşitli dünya mutfaklarını bizzat deneyebilme şansım oldu. En güzeli de birbirinden farklı milletlerden arkadaşlarım oldu. Ve her zaman için hayatımın bu yönüyle ilgili yazılar yazıp tecrübelerimi paylaşmak hep yaptığım ve yapmaya da devam etmek istediğim bir uğraş oldu ve olacak benim için.

Kısacası, zaman geçiyor ve insan hayatta unutmam dediklerini bile gün geliyor unutuveriyor. Güzel zamanları, unutulmaması gereken anları, en güzel tecrübeleri kaydetmenin ve bunu dijital bir ortamda, istediğin zaman ulaşabileceğin bir kaynakta oluşturmanın, kendine dijital ve görsel bir arşiv meydana getirmenin; teknolojinin ‘günlük tutmak’ algısına getirdiği mükemmel bir kolaylık ve güzellik olduğunu düşünüyorum. Ki bu nedenle uzun zamandır açmayı çok istediğim bloğumu en çok da kendime bir arşiv oluşturmak, yaşadıklarımı yazmak ve ileride geçmişte yaşadıklarıma bakıp hatırlayabilmek için açmış bulunuyorum nihayet.

Ayrıca şu yoğun ve kimi zaman başkaları için yaşanan zamanlarımda, kendim için yaptığım bir şey daha olsun istediğim için, tekrar merhaba!