ATANAMAYAN BLOGGER

Herkese Merhaba!

Ben aleladebicool. Birçok blog yazısında mervedemisken‘in “ikiz kardeşim Aylin” diye bahsettiği o Aylin işte benim. Ayrıca instagram hesabında paylaştığı birbirinden güzel fotoğraflarda yer alan o eler de bana ait. Merve’nin severek ve büyük bir heyecanla içerik oluşturduğu kişisel bloğunda artık ben de yazmaya başlıyorum atanamayan blogger olarak. Bundan sonra ömrümüzün bize sunacağı taptaze sabahlar devam ettikçe ve hayat sürekli yeni şeyler keşfetmemize izin verdikçe ben de burada, bu blogda yazmaya devam edeceğim.

Memleketim dünyanın en güzel mavilerinden birine sahip olan güzeller güzeli İzmir, ancak şu an İstanbul’da yaşıyorum ve burada yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Hayat insana sürekli olarak yeni bir şeyler sunuyor ve görmesini bilenlere ise yeni bakış açıları kazandırıyor. Birçoklarına göre oldukça zorlu olan ve lisans hayatını geride bırakan mezunların asla dönüp bakmayacağı üniversite ve dolayısıyla da akademik hayata devam etmek benim yıllar önce karar verdiğim, şu zamana kadar da bütün zorluklarına rağmen hala devam etmek istediğim ve herhalde şimdiye kadar değişmemiş olan tek idealim. Bu yönüyle idealist olan ancak asla iddialı olmayan bir insanım. Zira iddialı olmak, bu hayatta birçok yönüyle zaman kaybı gibi geliyor bana.

24 yıllık hayatımda sürekli olarak hayatı ve hayatın içindekileri gözlemlemeye çalışan, sorgulayan; değişimlere açık ve kendini geliştiren bir insan olmaya önem veren biri olmaya çalıştım. Eğitimi, okumayı her zaman çok sevmiş biri olmakla birlikte, 8 yaşından beri “Büyüyünce ne olacaksın?” sorusuna hep “Bilim İnsanı” cevabını vermiş biri olarak henüz bitmemiş eğitim hayatımı devam ettirmeye çalışan ve belki ileride birgün diğer birçok hayallerini de gerçekleştirebilmek için yaşayan bir insanım.

Nelerle uğraşıyorum?

Yeni yerler gezip görmek, birbirinden güzel şehirlerde vakit geçirmek ve o şehirlerin sokaklarında yürümek, güneşin bütün ihtişamıyla en mükemmel doğuşuna ve batışına şahitlik etmek, en güzel gökyüzülerine uyanmak ve dünyanın en güzel mavilerini ve baharlarını dünya gözüyle görebilmek için seyahat etmek en çok sevdiğim şeylerin başında geliyor. Şehirlerin birbirinden güzel ve bazen de yoğun olan o sokaklarında, caddelerinde bisiklet sürmek ve gördüklerimi fotoğraflamak ise bu hayattaki en büyük tutkularımdan bir diğeri. Sanat ise birçok yönüyle çok sevdiğim ve şu zamana kadar hayatımın hep bir parçası olan uğraşlarımdan. Yeni diller öğrenmek çok hoşuma giden ve sürekli aktif bir şekilde uygulayarak kendimi geliştirmeye çalıştığım bir alan. Bunun yanında farklı kültürlerden insanlarla birlikte zaman geçirmek, o kültürleri tecrübe etmek, farklı dünya mutfaklarını öğrenmek ve yeni tadlarla tanışmak en çok heyecan duyduğum şeylerden.

Atanamayan Blogger: aleladebicool 🤓

İkiz olmamızdan ötürü birçok açıdan Merve ile ortak özellikler paylaşıyoruz tabi. Annem hariç birçok insan için biraz, bazıları için oldukça ilginç bir durum olarak şimdiye kadar ne yaptıysak, ne ve nerede okuduysak, nereye seyahat ettiysek hep ikimiz birlikte yaptık, ettik. Bunca yılın ardından Merve bir blog açmaya niyetlendi ve de başarılı bir şekilde üstesinden gelerek, her bir şeyi kendisi yaparak mervedemisken.com‘u kurdu. Ben de yeni bir blog açacağıma; ‘burada kurulmuşu var’ diyerekten atanamayan blogger olarak kardeş kontenjanından Merve’nin bloğuna kendimi atadım 🤓  Genelde istediklerime olumsuz bir yanıt vermeyen Merve de, beni bloğunda misafirperver bir şekilde karşıladı, sağolsun.

Zaten hayatının çeşitli dönemlerinde bir şekilde yazı yazmakla meşgul olan bir insan için; diğer insanlarla paylaşabileceği içerikler üretmesi ve aynı zamanda kendisi için de ilerde görmek isteyeceği bir arşiv oluşturması gerçekten iyi bir fikir. Şu zamana kadar hep destekleyen biri olarak Merve’nin yanında yer almanın yanında artık bloğunda bir yazar olarak da yer alacağım nasipse.